21 marca w naszym przedszkolu będzie kolorowo, nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! To właśnie tego dnia celebruje się Światowy Dzień Zespołu Downa. Co roku nasze przedszkole przygotowuje szereg wydarzeń, mających na celu promowanie praw osób z Zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. Nasze ciepłe myśli kierujemy w tym szczególnym dniu do wszystkich osób z Zespołem Downa i ich rodzin.

W piątek 19 marca zachęcamy wszystkich do założenia dwóch różnych skarpetek, czyli niepasujących do kompletu. Ten gest jest wyrazem tolerancji i jednocześnie symbolizuje solidaryzowanie się z osobami z Zespołem Downa, które mimo różnic genotypowych są radosnymi, pełnymi energii osobami. Chętnych Rodziców zachęcamy do wspólnego utworzenia kolażu zdjęć. Proponujemy sfotografowanie rodzinnych kolorowych skarpetek i przesłanie zdjęcia na e-mail MalKaminska@eduwarszawa.pl W tym dniu również przedstawimy na naszej stronie wystawę prac plastycznych wykonanych przez każdą grupę.