Nadchodzi kwiecień. Jest to miesiąc, w którym rozbudzamy świadomość na temat autyzmu. Jak co roku chcemy dołączyć do akcji. W tej sytuacji zachęcamy Państwa, abyście w domu z dziećmi wykonali prace plastyczne, które będą tego symbolem.

Kolorem wiodącym jest niebieski, w zawiązku z czym każdy odcień tej barwy może pojawić się na Waszych kartkach A4. Co umieścić? Każdy pomysł jest dobry, nie ma złych. Biorąc pod uwagę ograniczony zasób środków plastycznych i technicznych w domu, liczymy na Waszą inwencję.

Wykorzystać można wszystko co jest w kolorze niebieskim. Można:

– odrysować dłonie czy stopy i zamalować na niebiesko,

– wyciąć np. serca, balony, parasole czy inne przedmioty i kształty w kolorze niebieskim i ponaklejać na papier,

– zanurzyć dziecięce i własne dłonie w farbie i odcisnąć na kartce, bądź po prostu zamalować dłońmi kartkę na niebiesko,

– wyklejać z użyciem papierów, krepin, materiałów tekstylnych, pasmanteryjnych czy kosmetycznych.

Pozwólmy dzieciom na inwencję własną bądź wspomóżmy je poprzez prowadzenie ich dłoni Waszą ręką.

Będzie Nam bardzo miło, jeśli wasze starania będziemy mogły obejrzeć po powrocie do przedszkola, a do tego czasu prosimy o zdjęcia waszych prac i przesłanie ich na adres: p249@edu.um.warszawa.pl do niedzieli 22.03.2020r.

Życzymy samych pozytywnych wrażeń i mnóstwa pomysłów i liczymy, że dołączycie do akcji.