Misja Przedszkola

Przedszkole Specjalne Nr 249 w Warszawie zostało utworzone w 1971 r. Nadrzędnym celem, który sobie stawiamy jest dobro dziecka. Zależy nam na stymulowaniu rozwoju psychoruchowego naszych podopiecznych oraz usprawnianiu form komunikacji ułatwiających porozumiewanie się z otoczeniem.

Jesteśmy przekonani, że najlepsze efekty naszej działalności przyniesie wieloprofilowe oddziaływanie na dziecko przez zintegrowanie wpływów środowiska rodzinnego i przedszkolnego.

Rodzice są naszymi najlepszymi sojusznikami

Jesteśmy młodym, dynamicznym zespołem wykorzystującym w pracy innowacje pedagogiczne. Oferujemy nasz profesjonalizm, otwartość na propozycje rodziców, gotowość do zmian.

W swojej pracy kierujemy się odpowiedzialnością za podejmowane działania oraz głębokim humanistycznym szacunkiem wobec dziecka i jego praw.

Nie szczędzimy wysiłku, aby każdemu dziecku stworzyć warunki do wszechstronnego rozwoju na miarę jego indywidualnych możliwości.